hlavička
Daw8ID

Narodil jsem se v 28.6.1992 v porodnici v Jilemnici Lence a Danielovi Jiřičkovým. Vyrůstal jsem v našem rodinném domku v Lomnici nad Popelkou. Od 3 let jsem navštěvoval jesličky a od 4 do 7 let Mateřskou školku Lvíček. 10.6.1997 se narodil můj bratr, pojmenovaný po otci Daniel. V září 1999 jsem začal navštěvovat Základní školu T.G.Masaryka. V roce 2005 se rodiče rozvedli. Základní školu jsem dokočil v roce 2008 a po prázdninách nastoupil na Průmyslovou školu ve Dvoře Králové, na obor Informariční technologie - Počítačová grafika a multimédia. Kvůli dálce mezi školou a domovem jsem byl nucen se ubytovat na internátu, kde jsem poznal daleko více nových lidí, než ve škole. Nyní pracuji v místním Penny Marketu.

Mezi mě zájmy patří hlavně kamarádi, hudba, filmy, hry, seriály a počítače. Vystupuji většinou pod přezdívkami DJ DVD, DawID, DaweDelete, Daw8ID nebo také FirstDaw8ID, protože na spoustě stránek už moji přezdívku někdo má.

S počítači jsem se začal setkávat přibližně od roku 1996, kdy jsme jeden takový vlastnili. Po něm jsme přešli na lepší, který už zvládal operační systém Windows 98 a na kterém jsme pak měli i internet přes pevnou linku. Někdy v roce 2002 jsme s bratrem dostali k Vánocům nový počítač, kde první nainstalovaná hra byla česká Mafia a kde jsem poprvé zkoušel různé úpravy hudby, fotografií a videa (viz. The Punisher) Poslední počítač jsme si s bratrem koupili k Vánocům v roce 2007. V roce 2009 jsem si pořídil notebook, který jsem už předal bratrovi a od roku 2013 mám nový model, který zvládá mé potřeby.

Na počítačích vytvářím různé věci. Od úpravy fotek, pokusy o vytváření vlastních písní až po střih a úpravu videí. Počítače a s nimi spojené věci mě prostě baví.

David Jiřička

spodek